Kapverdy

Informace Kapverdy

Destinace Kapverdy

Boa Vista | Sal

Kapverdy

Kapverdy, nebo také Kapverdské ostrovy je název souostroví ležícího 620 km západně od pobřeží Afriky, omývaného vodami Atlantského oceánu. Možná se lépe zorientujete podle toho, že leží přes 1000 km jižně od Kanárských ostrovů, s nimiž mají společné to, že jsou též vulkanického původu. Kapverdy jsou tvořeny 15 ostrovy, z nichž 10 je větších a 5 jen malé ostrůvky, které jsou společně s větším Santa Luzia neobydlené. Dále se dělí na návětrné, nacházející se na severu a závětrné, na jihu.

Historie

Roku 1456 připluli k břehům ostrova Boa Vista portugalští mořeplavci, kteří souostroví objevili a zabrali jako svou kolonii. Ta sloužila jako zastávka při objevných i obchodních cestách a jako překladiště otroků. Nadvláda Portugalců trvala až do roku 1975, kdy konečně získaly Kapverdy nezávislost, a mohla být vyhlášena republika. S úpadkem lodní dopravy, otevřením Suezského průplavu a zákazu otroctví upadl i význam těchto ostrovů, které se dnes stále topí v hospodářské krizi, nedostatku práce a chudobě. To však nemění nic na tom, jak veselí, přátelští a usměvaví jsou místní obyvatelé, kteří se i v tak těžkých podmínkách radují ze života a krás jejich ostrovů.

Rady na cestu

Před odletem byste měli vědět, že vstup do země je možný pouze s turistickým vízem, které za vás ale rádi vyřídí v cestovní kanceláři, u níž si zájezd objednáte, jeho cena je asi 1200 Kč. Problém není ani u last minute dovolených, neboť se dá za 25 euro zařídit i na místě, i když je to o něco zdlouhavější a trochu starost na víc. Dále je nutný cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po návratu z pobytu. Výhodou Kapverd je, že ačkoli je to exotická země afrického kontinentu, není třeba mít žádné očkování, neboť zde není hrozba tropických nemocí. S sebou si vyměňte eura, která na místě směníte za místní měnu escudo s pevným kurzem oproti euru (1euro= 110 escudo).

Doprava

Dopravu na Kapverdy zajišťují letecké společnosti z Prahy a létá se buď přímo na ostrovy, nebo někdy i s mezipřistáním na Kanárských ostrovech. Přímý let trvá asi 6 hodin, ale s mezipřistáním se může protáhnout i na 8. A musíte také počítat s časovým posunem, který je zde -2 hodiny, takže přiletíte jakoby jen o 4 hodiny později než vzlétnete.

Dopravu po ostrovech zajišťují minibusy, ale je možné si půjčit i auto a soukromě si projet celý ostrov. Mezi ostrovy funguje jak lodní, tak letecká doprava, která je však celkem drahá. Pro prozkoumání dalších ostrovů doporučujeme spíše letecký jednodenní výlet. Více o možnostech výletů se dozvíte na našich stránkách first minute Kapverdy. Na stránkách last minute Kapverdy pak najdete informace o možných činnostech na ostrovech, na které se můžete těšit.

Proč právě Kapverdy?

Hlavním důvodem proč si z nekonečného množství dovolenkových destinací vybrat právě Kapverdy je hlavně jejich klid a pohodová atmosféra. Pokud toužíte uniknout od každodenního stresu a opravdu si odpočinout, pak je toto souostroví tím správným místem. Život tu ubíhá mnohem pomaleji a vy tak zapomenete na všechny starosti a budete si užívat dlouhých písečných pláží, krásné a téměř panenské přírody a sluníčka po celý den i celý rok. Nejnavštěvovanějšími ostrovy jsou Boa Vista a Sal, kde najdete i nově vznikající hotely a postupně se rozvíjející cestovní ruch a širší škálu služeb. Jaké vás zde čekají teploty, se dovíte na stránkách dovolená Kapverdy, kde je i celoroční nabídka zájezdů.

Kapverdy naleznete v následujících kategoriích