Marmaris

Informace Marmaris

Destinace Marmaris

Oblíbené hotely first minute

Marmaris je malé městečko, ležící na jižním pobřeží Turecka. Ačkoli se rozkládá na březích Středozemního moře, tradičně se řadí k letoviskům Egejské riviéry, konkrétně do oblasti tzv. Jižní Egeidy. V zimních měsících zde žije okolo 30 tisíc obyvatel, během hlavní sezóny (květen – září) se tento počet i zdesateronásobuje. V povědomí turistů a cestovatelů je Marmaris zapsán především jako město jachet, které si tu nechává kotvit turecká smetánka. K dispozici je ale i spousta dalších plavidel, která si můžete klidně půjčit a strávit s celou rodinou příjemný den na otevřeném moři.

Procházka ve stínu palem

Jednou z nejpříjemnějších aktivit v Marmarisu a okolí je pěší turistika. Přímo ve městě se nachází hned několik míst, která jsou vhodná z poklidným procházkám. Asi nejoblíbenější je cesta po slavné palmové promenádě přes staré město. Dalším oblíbeným cílem je rozlehlý jachetní přístav, západní pobřeží a také místní hrad, Marmaris Kalesi, který funguje nejen jako výborná rozhledna po okolních ostrůvcích a plážích, ale i jako muzeum, ve kterém se nachází sedm různých galerií. Pro ty, kdo upřednostňují jiné způsoby cestování, jsou k dispozici džípy, jachty, čtyřkolky i koně. Vyhledávané jsou také plavby na blízký řecký ostrov Rhodos. Během dovolené v Marmarisu tak můžete kromě Turecka navštívit rovnou i Řecko. Řecká kultura je ostatně na jižním pobřeží Turecka všudypřítomná. A nejen řecká. Například Itálie tu má také své zastoupení, a to v podobě tradičních italských restaurací. I v Turecku si tak můžete pochutnat na křupavé pizze nebo lahodných těstovinách.

Město, kde to žije

Marmaris je centrem zábavy v širokém okolí. Jeho diskotéky a noční kluby jsou vyhlášené a program v nich končí až v ranních hodinách. Mládí si tu tak rozhodně přijde na své. Ale ani rodiny s malými dětmi nebo starší cestovatelé se nemusí bát, že by si tu nenašli zábavu. Děti kromě plážové zábavy jistě ocení zdejší delfinárium nebo známý aquapark Aqua Dream. Rodiče a prarodiče si zase mohou užít zasloužený odpočinek v příjemných restauracích, lázních nebo na vyhlášených trzích. Marmariský patří k těm nejhezčím a navíc nabízí kromě tradičního zboží v podobě kabelek, šperků a keramiky také jednu specialitu – marmariský med. Pro návštěvníky, kteří dávají přednost klidnějšímu bydlení (Marmaris je přece jen trochu rušnější místo, navíc ceny tu díky přítomnosti turecké smetánky stoupají o něco málo výš než v okolních městech), je vhodné vybrat si ubytování v blízkých letoviscích Içmeler a Turunç. Ta patří také do oblasti Marmaris a do samotného města to z nich není dál než patnáct či dvacet kilometrů. Marmaris je ideálním cílem pro last minute dovolenou, protože je tu co dělat celoročně, ale pokud sem chcete vyrazit v hlavní sezóně, určitě využijte nabídku first minute Marmaris. Jen tak si zajistíte, že budete mít kvalitní pokoje přesně pro tolik lidí a v takovém termínu, který vám bude vyhovovat.

Marmaris naleznete v následujících kategoriích