Dovolená Fethiye

Dovolená Fethiye

Destinace Fethiye

Calis

Oblíbené hotely dovolená Fethiye

Jedním z nejkrásnějších cílů dovolené v Turecku je městečko Fethiye. Je omýváno tyrkysovými vlnami Středozemního moře (ne nadarmo nese celá oblast název „tyrkysové pobřeží“) a svou pohostinností a bohatou historií láká turisty z celého světa. Dominantou města jsou lycké skalní hroby, které se tyčí nad městem, vytesané do skalního masívu a za nocí nádherně osvětlené. Tyto relikty z doby dávno před Kristem připomínají pradávné turecké dějiny a víru starých Lyků, že jejich mrtví budou po smrti ptačími démony odneseni na nebe mezi bohy. Fethiye, to ale nejsou jen hroby a stará historie. Fethiye je život, zábava a hlavně odpočinek v srdci kouzelného zálivu.

Pro sportovce i lenochy

Program si ve Fethiyi nemusíte hledat nikterak dlouho, zajímavé aktivity se vám budou nabízet přímo samy (respektive vám je budou nabízet místní obyvatelé i delegáti). Záleží pak jen na vás, jestli si vyberete výlet do skalní propasti Saklikent, koupání v chráněné zátoce Sarigerme, paragliding v Ölüdenizu, rafting na řece Dalaman Cay nebo potápění na pobřeží. Stejně tak dobře ale nemusíte dělat vůbec nic. Chcete celý den ležet na pláži, vstřebávat hřejivé sluneční paprsky a nechat se nadnášet teplými mořskými vlnami? Není problém. Když už vás ležení omrzí, můžete si přímo na pláži zahrát volejbal nebo si zajít do některé z blízkých restaurací a vychutnat si šálek voňavé kávy při západu slunce. Nebo prozkoumat přístav a při té příležitosti si vyfotit malebná zákoutí a uličky, na které při svém bloumání narazíte.

Nákupy a jídlo

Ve Fethiyi funguje hned několik trhů. Nejznámější a nejoblíbenější je trh s ovocem a zeleninou, kde si můžete každý den vybrat to nejčerstvější zboží. Velké oblibě se těší také trh s rybami. Koupenou rybu si můžete nechat připravit v jedné z mnoha přilehlých restaurací a pochutnat si tak na tradiční turecké pochoutce, navíc velice zdravé. Pokud budete chtít oběd završit něčím sladkým, v Turecku není problém. Jen si dejte pozor, aby vám množství cukru ve zdejších sladkostech nezpůsobilo diabetický šok. Nastřádané kalorie můžete vytančit na venkovní diskotéce, vychodit v okolních kopcích nebo vyplavat ve vlnách. Jen tak si pojistíte, že se i po dovolené ve Fethiyi vejdete do věcí, jejichž nákupu na místních bazarech určitě neodoláte. Kožené výrobky jsou tu vyhlášené, stejně jako šaty, kabelky, šperky, keramika nebo koberce. O suvenýry tu rozhodně nouze není. Jediný problém je vybrat si ten správný. A nezapomeňte – smlouvání patří k tureckým zvyklostem, a pokud nechcete za vybranou věc utratit dvakrát tolik, než byste museli, měli byste si ho brzy osvojit. Při první dovolené v Turecku vám to možná ještě nepůjde, ale jakmile se do této kouzelné země vrátíte podruhé, budete vědět, jak na to. Klidně si už teď vyberte z nabídky first minute Turecko a v klidu plánujte, jaké poklady si odtud odvezete příště.