Dovolená Turecko

Dovolená Turecko

Turecko – dovolená

Turecko – země na pomezí dvou světadílů. Místo, kde se setkává to nejlepší z asijské kultury s evropským vychováním a standardy. Místo, které je jak vystřižené z Pohádek tisíce a jedné noci. Písečné pláže, malebné zátoky, průzračné moře, vodopády, podmořské jeskyně, skalní města a horské vrcholky – všechny tyto přírodní krásy si užijete na dovolené v Turecku. I seznam kulturního a historického bohatství je tu nepřeberný. Mešity, skalní města, amfiteátry, místa známá z Bible nebo dva z původních sedmi divů světa. Kde jinde byste tohle všechno našli? Navíc za příjemnou cenu a s možností výběru z desítek destinací.

Lázně, čaj a vodní dýmky

Na vyjmenování všech lákadel, kterými Turecko disponuje, by nestačil ani týden. Lidé jsou zde vstřícní a přátelští, přírodní scenérie vás dokážou ohromit, ceny jsou nízké a pokud zvládnete trochu smlouvat, seženete výstavní kousky za neskutečné ceny. A za čím se do Turecka hlavně jezdí? Kromě již zmiňovaného hlavně za relaxem ve vyhlášených tureckých lázních, za krásnými tanečnicemi, za paláci a mešitami a samozřejmě za nákupy. Turecké bazary a tržiště jsou malé státy ve státě. Kdybyste si neměli domů přivézt nic jiného, kupte si alespoň pytlík zdejšího čaje. Jeho kvalitě se vyrovná jen máloco. Totéž platí pro koření, tabák, zlaté šperky, vodní dýmky nebo koberce. Ty by se vám sice převážely o něco složitěji, ale zůstala by vám po Turecku trvalá a originální památka, jejíž cena je navíc v Evropě několikanásobně vyšší.

Až na vrcholky hor

V Turecku je nepřeberné množství míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Jedním z nich je určitě Istanbul, úžasné kosmopolitní město, dýchající neopakovatelnou atmosférou. Hagia Sophia, Modrá mešita nebo Velký bazar, to všechno si při návštěvě Istanbulu rozhodně nesmíte nechat ujít. Kromě klasických turistických destinací, jako je Alanya, Antalya, Belek nebo Manavgat, je Turecko plné zajímavých historických měst a přírodních parků (Efes, Pergamon, národní parky Olimpos a Termessos,...). V přímořských letoviscích se můžete věnovat aktivitám všeho druhu, zejména potápění, golfu nebo třeba návštěvě lázní. Milovníky cestování a turistiky jistě potěší výlety do pohoří Taurus nebo na bájnou biblickou horu Ararat, ze které dohlédnou až do sousední Arménie.

Turecko v zimě i v létě

Do Turecka se můžete vydat v jakoukoli roční dobu. Pokud ještě nevíte, kdy dostanete v práci volno, je vám celoročně k dispozici nabídka last minute Turecko, kde si můžete vybrat z desítek zájezdů na poslední chvíli za velmi příjemné ceny. Jestliže naopak už dopředu víte, kdy přesně byste rádi vyrazili poznávat krásy Turecka, využijte first minute Turecko, kde si budete moci vybrat destinaci přesně podle svých preferencí a určitě nebudete mít problém sehnat místo třeba i pro šestičlennou rodinu. Pro výlet na pobřeží je ideální doba letních prázdnin, příroda ve vnitrozemí vás nejvíce okouzlí na jaře a v Istanbulu zase zažijete krásný podzim. Turecko je prostě úchvatné celoročně. Je tedy jen na vás, kam a kdy se vydáte. Jisté je, že zklamáni určitě nebudete.