Dovolená Středomořský region

Dovolená Středomořský region

Destinace Středomořský region

Alanya | Alara | Antalya | Belek | Kemer | Manavgat | Side

Oblíbené hotely dovolená Středomořský region

Chcete poznat krásy pravého Turecka, ale přitom si užívat i luxusního ubytování, koupání v průzračném moři a nejrůznějších aktivit, jako je golf, parasailing, jízda na koni nebo sjíždění divoké řeky? Pak není lepší volba než Středomořský region. V této oblasti na jihu Turecka se nachází vše pro vaši ideální dovolenou. Malebná města s okouzlující architekturou, gurmánské restaurace, prostorné bazary i hotelové resorty, které nabízejí svým klientům ty nejlepší služby. A počasí je tady příznivé po celý rok. Když se tedy rozhodnete vyrazit do Turecka třeba v prosinci, stačí si v nabídce last minute Středomořský region najít letovisko, které vám bude vyhovovat nejlépe. A konkurence je tu veliká.

Klid i noční zábava

Vybrat si mezi letovisky na Turecké riviéře není nic jednoduchého. Každé z nich nabízí moderní ubytování, vysokou kvalitu služeb i příjemné koupání ve vyhřátém a azurově čistém moři. Přesto jsou mezi nimi rozdíly, které pomohou s výběrem nerozhodným zájemcům. Pokud cestujete s dětmi, nejvíc se vám bude líbit v Alaře. Je sice poměrně rušná, ale také nejlépe připravená pro pobyt rodin s potomky. Pokud vám nevadí připlatit si za kvalitu, vyberte si Belek. Ceny jsou sice vyšší, ale nabídka služeb také – navíc se zde nachází jeden z nejvyhlášenějších golfových resortů. Side a Alanya vás osloví zejména svou architekturou a množstvím (nejen) antických památek, které se zde nacházejí. Antalya je rušné město s bohatým nočním a kulturním životem a můžete se tu pokochat krásnými vodopády nebo vyrazit na výlet po okolí na koni. V Kemeru si můžete půjčit jachtu, navštívit delfinárium nebo nakoupit kvalitní kožené zboží. Pravé turecké atmosféry si tu ale moc neužijete. Na rozdíl od Manavgatu, kde si můžete prohlédnout známou mešitu nebo si objednat projížďku po řece protékající městem.

Kam ve Středomořském regionu

Po celé oblasti pobřeží je rozeseta celá řada úchvatných historických památek i přírodních krás, které nenajdete nikde jinde. Navíc pro jejich návštěvu je vhodná jakákoli roční doba, zejména pak jarní a podzimní měsíce, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 25°C a téměř neprší. Proto neváhejte a podívejte se, jestli na stránkách first minute Středomořský region nenajdete už teď volný termín. Pohled na kaňony v národním parku Köprülü, na vodopád Manavgat, na amfiteátr v Aspendu nebo na ohnivou stráň Chiméra určitě stojí za to. Vaše dovolená ve Středomořském regionu se tak pro vás stane zážitkem, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Pokud vás tato oblast Turecka zaujala a chcete vědět více, podívejte se na stránku info Středomořský region. Naleznete tu další informace, které vám pomohou s výběrem toho správného letoviska a dozvíte se více i o známých památkách a místech, která se zde nacházejí.