Dovolená Side

Dovolená Side

Destinace Side

Colakli | Kizilagac | Kizilot | Kumkoy | Sorgun | Titreyengol

Oblíbené hotely dovolená Side

Městečko Side leží na jižním pobřeží Turecka, na malém poloostrově omývaném průzračnými vodami Středozemního moře. Díky jeho unikátní historii se v něm zachovala celá řada památek, které tvoří kouzelnou kulisu pro nezapomenutelnou dovolenou. Málokde jinde se můžete vyhřívat na písečné pláži oceněné modrou vlajkou EU, užívat si služeb luxusních a moderně vybavených hotelů a přitom mít hned za zády kulisu z antických památek, které vás v duchu přenesou o dvě tisíciletí zpátky.

Svědek velké lásky

Side bylo svědkem mnoha významných historických okamžiků a útočištěm řady slavných osobností – asi největší proslulost si získalo tím, že si ho za cíl svých tajných schůzek vybrali Marcus Antonius a Kleopatra. Proto se sem i dnes vydává spousta zamilovaných párů, aby si užili společnou dovolenou v kulisách jednoho z nejromantičtějších příběhů dějin. A rozhodně se nejedná o kulisy jen tak ledajaké – zbytky lázní a akvaduktů, městské brány, fontány, chrámy zasvěcené Apollonovi a Athéně a především majestátní amfiteátr, který se tyčí nad historickými domy starého města. Toto antické divadlo pojme několik tisíc lidí a každé září se tu koná vyhlášený festival kultury a umění.

Co podnikat v Side

Nabídka aktivit v Side je velice bohatá. Na plážích si můžete půjčit surf a brázdit teplé středozemní vody, projet se na banánu nebo vyzkoušet parasailing. Koupání a potápění je samozřejmostí, stejně jako přítomnost pobřežních barů a restaurací s vyhlášenými tureckými pochoutkami, například čerstvými rybami, kebabem nebo pravým tureckým čajem. V případě deštivých dnů (které ale přicházejí spíše mimo hlavní sezónu a i tak je jich minimum) se bez problémů zabavíte v areálu hotelu – stolní tenis, bowling, sauna, kulečník nebo turecké lázně, to vše je vám k dispozici v téměř každou denní i noční hodinu. Tuto zábavu jistě oceníte i v horkých dnech, kdy se teplota vyšplhá až ke 40°C a spíše než k procházkám láká k rozvalení se pod slunečníkem. Pro výlety po okolí je vhodné zejména období mimo letní prázdniny, kdy se teploty pohybují mezi 15 a 30°C. Místa jako amfiteátr v Aspendu, národní park Köprülü, vodopády Manavgat a Düden nebo pohoří Taurus lákají k návštěvě celoročně. Pokud tedy zatoužíte po dovolené v Side, zasazené do unikátního historického prostředí a zároveň umožňující poznávání krás středozemního pobřeží, nahlédněte do naši nabídky last minute Side. Určitě si tu vyberete.