Dovolená Antalya

Dovolená Antalya

Destinace Antalya

Lara

Oblíbené hotely dovolená Antalya

Antalya – dovolená

Hledáte místo, na kterém si můžete užít krásnou dovolenou plnou sportu a poznání? Pokud ano, pak je pro vás Antalya to pravé. Toto milionové město na jižním pobřeží Turecka, v samém srdci známé Turecké riviéry, je každoročně lákadlem pro stovky turistů. Nabízí totiž nejen to, co by správné přímořské letovisko nabízet mělo – totiž průzračnou vodu, písečné pláže a vysoce kvalitní služby – ale nabízí i mnohem více.

Z pláže rovnou na lyže

Díky své poloze na úpatí pohoří Taurus a zároveň na pobřeží Středozemního moře poskytuje Antalya to, co málokteré jiné místo. Pokud si totiž svou dovolenou v Antalyi vyberete v podzimních či zimních měsících, můžete se ráno vydat poležet na pláží a zaplavat si v ne sice už horké, ale stále ještě příjemně vlažné vodě, a odpoledne můžete nazout lyžáky a vyrazit do horského střediska Saklikent, kde si příjemně zalyžujete. Hlavní sezóna (květen – říjen) je zase ideální pro horolezectví, vysokohorskou turistiku nebo jízdu na koních. A samozřejmě pro koupání. Voda je zde azurově modrá a pláže převážně písčité, s možností zapůjčení slunečníku i lehátka.

Město bran a minaretů

Z historických památek jsou asi nejznámější dva minarety – Kesik Minare („Uříznutý minaret“) a Yivli Minare („Flétnový minaret“). Zejména posledně jmenovaný je výraznou dominantou městské architektury. K té patří kromě řady mešit a křesťanských kostelů také slavnostní Hadriánova brána a dvě známá muzea – Archeologické muzeum a Muzeum Kaleiçi. Přírodním panoramatem je pak vodopád Düdense, který padá z výšky 40 m přes útes do vod Středozemního moře. Řada kouzelných míst se nachází i v blízkém okolí města – jeskyně Karain s nálezy kosterních pozůstatků, národní park Kaňon Köprülü, vykopávková oblast Perge, rozbořené město Termessos nebo antické divadlo v Aspendu. Většinu těchto míst můžete navštěvovat celoročně, proto si klidně vyberte svou last minute dovolenou v Antalyi právě nyní. A pokud už teď víte, že se do tohoto kouzelného města chcete vydat a máte jasno i o termínu, využijte nabídky first minute Antalya, díky které na své dovolené ušetříte značnou částku a budete si moct vybrat ubytování přesně podle svých představ.