Dovolená Belek

Dovolená Belek

Destinace Belek

Oblíbené hotely dovolená Belek

Belek je moderní turistické letovisko na jižním pobřeží Turecka, v oblasti zvané Turecká riviéra. Leží zhruba na polovině cesty mezi dvěma známějšími středisky, Antalyí a Alanyí, a je omýván vodami Středozemního moře. Belek je cílem hlavně movitější a náročnější klientely, která si ráda dopřává luxus v klidu a pohodlí bez velkých davů. K tomu slouží nejen soukromé pláže a moderně vybavené resorty, ale i restaurace se špičkovým personálem a vysoká kvalita služeb.

Golfisté vítáni

Kromě tradičních radovánek typu koupání v čistém a teplém moři (zdejší pláže jsou ohodnoceny modrou vlajkou), odpočinku na písečných plážích, nákupů, výletů a gastronomických zážitků v místních barech a restauracích si v Beleku užijete především jednu věc, a tou je golf. Zdejší golfový areál je vyhlášený po celém pobřeží a návštěvníci ho využívají nejen v létě, ale i v zimním období. Jste-li milovníci tohoto sportu, můžete se s nabídkou last minute Belek vydat na příjemnou dovolenou třeba v lednu. Teploty zde přes den neklesají pod 15°C, takže to bude stejné, jako byste si šli zahrát na český green třeba v dubnu. K tomu si navíc užijete exotické prostředí a pohodu zahraničního pobytu.

Památky na dosah

Kromě golfu se zde samozřejmě můžete zabavit nejrůznějšími způsoby. Záleží zejména na období, ve kterém přijedete. Pokud se chcete vyhnout červencovým vedrům a největšímu návalu turistů, neváhejte s rezervací dovolené v sekci first minute Belek – nejen, že si vyberete termín přesně podle vaší představy, ale také ušetříte nemalé peníze. Jarní a podzimní měsíce jsou ideální na cestování a výlety po okolí. Kromě vysokohorské turistiky a raftingu se určitě vyplatí navštívit blízké památky – starověká města Perge a Aspendos nebo ruiny Termessosu a Side. Do blízké Antalye se můžete vydat linkovým autobusem, stejně jako do řady dalších měst. Takže pokud dáváte přednost klidnějším místům, kde se o vás královsky postarají, je Belek to pravé.