Dovolená Oludeniz

Dovolená Oludeniz

Destinace Oludeniz

Oblíbené hotely dovolená Oludeniz

Ölüdeniz – dovolená

Vesnice Ölüdeniz a její okolí je typickou ukázkou tureckého pobřeží Jižní Egeidy. Leží na hranici Středozemního a Egejského moře a nabízí malebné zátoky, tyrkysové moře, zeleň kam se podíváte a nespočet antických památek i přírodních zajímavostí. Navíc výhodou Ölüdenizu je, že není nikterak velký ani tolik vyhledávaný jeho jiná letoviska v této oblasti (Fethiye, Bodrum nebo Marmaris) a jeho část patří do přírodní rezervace, takže se tu můžete kochat neposkvrněnou přírodou s pravou tureckou atmosférou.

Proletět se po pobřeží

Ölüdeniz láká své návštěvníky hlavně na dvě věci – jednou z nich je již zmíněná přírodní rezervace, do které patří zdejší zátoka a její pláž, která se řadí mezi pět nejkrásnějších pláží světa. Není pak divu, že sem jezdí návštěvníci z celého světa, aby se touhle krásnou pokochaly. Je sice pravda, že se za vstup do laguny musí platit drobný poplatek, ale rozhodně to za to stojí. Navíc vybrané peníze putují na další obnovu a ochranu zdejší přírody. Ölüdenizkou zátoku v celé její kráse si pak můžete prohlédnout při činnosti, která je právě tady vůbec nejoblíbenější – při paraglidingu z Mount Babadag. Zelené kopce v kombinaci s tyrkysovým mořem a zlatým pobřežím vás uchvátí.

Co dělat v Ölüdenizu

Kromě koupání a vznášení se nad pobřežím nabízí Ölüdeniz samozřejmě i řadu jiných aktivit – šnorchlování, výlety na lodích, tenis, volejbal, bowling, kulečník, lázně a gatronomické hody v hotelových i veřejných restauracích. Tam si můžete pochutnat jak na tradičních tureckých specialitách, tak na klasické evropské kuchyni. Rozhodně byste si ale neměli nechat ujít rybí pokrmy, které jsou připravovány jen z těch nejčerstvějších ryb a jimiž je Turecko vyhlášené. A až se dosytosti najíte, můžete zkonzumované kalorie spálit pěší turistikou po pobřeží a blízkých kopcích. Nebo výletem do Fethiye, antického města Efesos nebo vyhlášené zátoky Sarigerme. V Ölüdenizu budete mít co dělat celoročně – i proto je to oblíbená destinace last minute dovolených. Nebo na nic nečekejte a v nabídce first minute Ölüdeniz si svou dovolenou zamluvte už teď. Litovat určitě nebudete.