First minute Turecko

First minute Turecko

Turecko-first minute

Země kávy, čaje, zlata a koberců. Země břišních tanečnic, pouličních prodavačů a zdatných kuchařů. Země hlubokých jeskyní i horských vrcholků, země písečných pláží a průzračných vod. O Turecku by se dalo psát hodiny a hodiny, ale pořád by to nestačilo na to, aby byly popsány všechny jeho krásy. A i kdyby popsány byly, ani zdaleka by se jejich popis nerovnal realitě. O Turecku totiž nestačí jen psát – Turecko je třeba navštívit.

Dovolená pro celou rodinu

Pokud uvažujete o tom, kam se vydat v létě na dovolenou, určitě vás napadne i Turecko. A je to logická volba – Turecko je poměrně blízko, klima je zde pro dovolenou ideální, lidé přátelští, ceny srovnatelné s našimi a příroda kouzelná. Navíc pro rodiny s dětmi je Turecko výhodné cenově (děti do 12 let dostávají ve většině středisek slevu na pobyt 40-50%) i programově – v „junior“ a „mini clubech“ se o vaše děti postarají se vším všudy. Letoviska jsou pro pobyt dětí vybavena ve všech ohledech – od stravy až po večerní program. Navíc se děti můžou báječně vyřádit ve vodních parcích, na golfu pro začátečníky nebo při jízdě na koni. Zejména pokud je vaše rodina početnější, vyplatí se s objednáním dovolené příliš neotálet. Ta nejlepší místa by totiž mohla být později už zabraná. A přesně pro tento účel slouží nabídka first minute Turecko, kde si můžete několik měsíců dopředu zarezervovat přesný termín a místo konání vaší dovolené, a ještě ušetřit.

Turecko = gurmánský zážitek

Jednou z nejlepších věcí na Turecku je bezesporu jeho kuchyně. Příjemně kořeněná, ale přitom nikterak extra pálivá, plná ovoce, zeleniny a čerstvého masa. Zejména ryby jsou zde oblíbené a určitě byste si nějaký pokrm z nich neměli nechat ujít. Stejně jako turecké sladkosti – ty už sice nejsou tak zdravé, ale jejich chuť je přímo božská. Pokud vám tedy nevadí, že budete chuť cukru cítit ještě za týden. A rozhodně si nedělejte výčitky, pokud v Turecku gurmánsky zhřešíte. Nabrané kalorie okamžitě spálíte při aktivitách, které jsou vám tu k dispozici – jízda na koni, potápění, golf nebo o něco adrenalinovější horolezectví a sjíždění divokých řek. A těm, kteří se neradi někam ženou, určitě postačí procházky a probíhání trhů a bazarů. Při smlouvání o ceny s místními prodavači se taky pěkně zahřejete a nejhřejivější pocit budete mít na konci, až si budete odnášet úžasný suvenýr za zlomek původní ceny. I to je jedna z věcí, kterou Turecko láká své návštěvníky. A také jedna z věcí, kvůli které se do něj stále vracejí.