First minute Středomořský region

First minute Středomořský region

Destinace Středomořský region

Alanya | Alara | Antalya | Belek | Kemer | Manavgat | Side

Hledáte exotickou dovolenou, která vás finančně nezruinuje, nebudete kvůli ní muset cestovat přes půl světa a přitom poznáte zcela odlišnou kulturu i kraj? Pak neexistuje lepší volba než Turecko – konkrétně jeho Středomořská oblast. Na jižním pobřeží, v oblasti známé také jako Turecká riviéra, si užijete slunce, písečné pláže, azurově průzračné moře, historické kulisy, nákupy, noční život i nezapomenutelné delikatesy. A to všechno za ceny, které se od těch našich nijak výrazně neliší. A mezi lidmi, kteří vám budou chtít ukázat ze své země jen to nejlepší a poskytnout vám ten nejkvalitnější servis.

Lázně i diskotéky

Turecká riviéra nabízí nespočet služeb pro každý typ hosta. Na své si přijdou milovníci adrenalinu při sjíždění divokých řek i vyznavači pasivního odpočinku, o které bude postaráno ve vyhlášených tureckých lázních. Pokud máte rádi zvířata, můžete si okolí projet na koňském hřbetu nebo navštívit delfinárium či mořský park. Milujete historii a starou architekturu? Pak vám nebude na jejich objevování stačit ani týden. Namátkou jmenujme staré naleziště v Perge, amfiteátr v Aspendu, Červenou věž v Alanyi, Apollonův chrám v Side nebo dvacetikilometrovou kemerskou zeď. Chcete hlavně fotit přírodní krásy? Národní parky Olympos a Termessos jsou jich plné. Potřebujete společnost hodně lidí a bujarý noční život, který končí až k ránu? Ubytujte se v Antalyi. Ta je také vhodná pro milovníky lyžování, proto to zde žije celoročně. Rádi byste vyrazili brázdit vrcholky tureckých hor na lyžích? Pak si vyberte v nabídce first minute Středomořská oblast prosincový či lednový termín a o dostatek sněhu budete mít postaráno.

Z pláže do hor

Turecké pláže na pobřeží Středozemního moře jsou jedny z nejlepších – ne nadarmo se řada z nich pyšní modrou vlajkou EU. Navíc mají kulisu, kterou se může chlubit málokteré pobřeží – majestátní pohoří Taurus. Cesta od moře do hor trvá jen chvilku, takže pokud si půjčíte auto, najdete si spojení místními autobusy nebo vyrazíte třeba na kole, můžete se pokochat výhledem na kouzelné turecké pobřeží z vrcholků hor. Ze všech známých letovisek je to sem co by kamenem dohodil. Alara, Belek, Side, Kemer, Alanya, Antalya nebo Manavgat, to jsou nejznámější a nejvyhledávanější střediska na Turecké riviéře. Pokud se o nich chcete dozvědět víc, navštivte stránku info Středomořský region, kde se seznámíte s jejich přednostmi i nevýhodami. Jisté je, že ať si vyberte kterékoli z nich, zažijete v něm dovolenou, o jaké se vám ani nesnilo.