First minute Side

First minute Side

Destinace Side

Colakli | Kizilagac | Kizilot | Kumkoy | Sorgun | Titreyengol

Side je malé městečko na jižním pobřeží Turecka, které svou polohou a architekturou láká tisíce návštěvníků z celého světa. Leží v samém středu Turecké riviéry, mezi městy Alanya a Antalya, a jako svůj cíl si ho vybrala už slavná Kleopatra, která se tu scházela s Marcem Antoniem. Lepší reklamu by si Side ani nemohlo přát. Díky této drobné epizodě v jeho téměř třítisíciletých dějinách je dnes Side oblíbenou destinací milenců a manželských párů, kteří si chtějí v romantických kulisách antických ruin užít krásnou dovolenou ve dvou.

Festivaly kultury a umění

Side a blízký Aspendos jsou dějištěm dvou velkých kulturních festivalů, věnujících se opeře, baletu, folkloru, filmu a výtvarnému umění. V září se tak město zaplní kulturychtivými návštěvníky nejen ze zbytku Turecka, ale i z Evropy a Ameriky. Pro ty, kdo se chtějí do Side vydat v tomto čase, je nejlepší využít nabídku first minute Side, kde si třeba s ročním předstihem zarezervují vhodný termín. Pro návštěvníky, kterým je v podstatě jedno, kdy do Side vyrazí, ale chtějí hlavně pořídit dovolenou za co nejlepší cenu, je pak určeno last minute Side se svou širokou nabídkou zájezdů na poslední chvíli.

Zábava i poznání

O zábavu v Side rozhodně není nouze. Parasailing, windsurfing, potápění, plážový volejbal, vyjížďky na koních, bowling či turecké lázně, to vše zde můžete vyzkoušet. Pokud dáváte přednost jídlu a nákupům, i v tom vám Side vyjde vstříc. Masové pochoutky, čerstvá zelenina, káva a čaj, tradiční kožené výrobky, koberce a šperky – zejména v nočních hodinách si v bazarech v centru města vyberete, na co si jen vzpomenete. A když už budete mít Side prochozené skrz naskrz, můžete se vydat pravidelnými spoji do Perge, Beleku, Kemeru nebo si půjčit auto a vyrazit do národního parku Köprülü nebo třeba na hřebeny pohoří Taurus, ze kterého budete mít úchvatnou vyhlídku na celé pobřeží.