First minute Fethiye

First minute Fethiye

Destinace Fethiye

Calis

Plánujete letní dovolenou, rádi byste navštívili kouzelnou oblasti Jižní Egeidy, ale stále nevíte, které letovisko si vybrat? Určitě popřemýšlejte o Fethiyi. Historické městečko ležící v tyrkysové zátoce Středozemního moře, s nízkými cenami, krásným přístavem a čistou pláží Caliş je místem, kam se lidé rádi vracejí. Navíc pokud se pro dovolenou ve Fethiyi rozhodnete už teď, můžete si vybrat z těch nejlepších hotelů za cenu, za kterou byste v hlavní sezóně pořídili sotva letenku.

Hroby starých Lyků

Kromě příznivých cen, malebného kopcovitého okolí, jako stvořeného k procházkám, a dlouhé pláže láká Fethiye návštěvníky také na svou historii. Nepřehlédnutelné jsou lycké hroby, vytesané ve skále nad městem a podobající se původním lyckým obydlím. Je to úžasná ukázka antického kultu předků, který se vyznačuje uctíváním mrtvých a výstavnou honosných nekropolí. Za nejkrásnější je považován Amyntův hrob, který můžete navštěvovat průběžně a za drobný polatek, stejně jako ostatní hroby. Přímo ve městě si pak můžete prohlédnout starou věž, hrobku nebo lycký sarkofág, stejně jako městské muzeum nebo ruiny řeckého divadla. Historie tu na vás dýchá doslova na každém kroku. A noční pohled na osvětlené skalní hrobky je úchvatný.

Britské číslo jedna

Fethiye se těší přízni mnoha turistů z celého světa, zejména ale turistů britských. Times a The Guardian vyhlásili oblast Fethiye-Ölüdeniz za nejlepší turistické centrum světa. Anglicky si tu tak popovídáte nejen s obsluhou a stálými obyvateli, ale i s velkým množstvím rodilých mluvčích, z nichž někteří si tu zařizují bydlení celoročně. Není také divu. Středomořské klima tu udržuje příjemné teploty po celý rok, v zimě je počasí sice deštivější a chladnější, ale zase vám umožní si plně užít nákupů, gastronomie a relaxace v pravých tureckých lázních. Navíc výlety do okolí jsou v době, kdy teploty nešplhají k tropickým teplotám, o dost příjemnější. Můžete tak vyrazit do Pamukkale, prohlédnout si proslavené bílé kaskády, do slavného Milétu, Efesu nebo do Gökovského zálivu. Proto se neobávejte ani mimosezónní nabídky last minute Fethiye. Najdete v ní zájezdy za neuvěřitelné ceny a litovat určitě nebudete.