Last minute Turecko

Last minute Turecko

Aktuální last minute zájezdy Turecko

Avsallar | Egejský region | Göynük | Istanbul | Kiris | Konyaalti | Kundu | Středomořský region

Turecko – last minute

Dostali jste neplánovanou dovolenou v zimě a nevíte, kam vyrazit za teplem, jídlem a dobrou zábavou? Chcete se nejen ohřát, ale také poznat něco nového, navštívit krásná místa a přitom nestrávit na cestě půlku vašeho času? Pak je tu právě pro vás nabídka last minute Turecko. Můžete si vybrat z desítek příjemných destinací (Belek, Kemer, Side, Alanya, Antalya, Bodrum nebo třeba Fethiye), které disponují vším, co se můžete pro svou dovolenou přát. Písečné pláže, průzračná voda, golfové kluby, welness centra, trhy, bary, restaurace… to vše a ještě mnohem víc vás čeká na kouzelných březích Turecka. Navíc k okamžitému vycestování nepotřebujete nic víc, než platný cestovní pas.

Zábava po celý rok

Rozhodně se nemusíte bát, že byste si mimo hlavní sezónu nenašli v Turecku žádnou aktivitu. Možná se tak často nebudete koupat v moři (i když ani v nejchladnějších měsících jeho teplota neklesá pod 15°C), ale pokud jste milovníci vody, můžete využít širokou nabídku vnitřních bazénů, vířivek či horkých koupelí, které osvěží tělo i ducha. Pro sportovní nadšence je připraven program jako golf, tenis, potápění, rafting, horolezectví, jezdectví nebo lyžování. A samozřejmě pro ty více i méně zdatné také turistické výlety nejrůznějších stupňů náročnosti. Turecké pobřeží i hory jsou kouzelné v jakémkoli ročním období a nabízejí tolik krásných scenérií, že vám jedna náhradní baterie do foťáku určitě stačit nebude.

Jídlo, pití, nákupy

Speciální pro gurmány je Turecko celoročním rájem. Čerstvé ryby, chutné polévky, kořeněné masové pochoutky nebo ty nejsladší cukrovinky, jaké jste kdy ochutnali. K tomu ovocné šťávy, osvěžující minerálky či řízné pálenky. A zapomenout samozřejmě nesmíme na kávu a na čaj. Ty jsou v Turecku trochu silnější než u nás, ale pokud si na ně zvyknete, nebudete už chtít pít nic jiného. A jelikož turecké celní předpisy nejsou nikterak přísné, můžete si také slušnou zásobu odvézt domů. Kromě pochutin byste měli při návštěvách tureckých trhů zaměřit svou pozornost i na další sortiment, a to zejména na koberce, keramiku, zlaté šperky, koření a na vodní dýmky, které jsou ty nejkvalitnější na světě. A nezapomeňte – při nákupech je třeba smlouvat. Pro místní je to nejen zvyk, ale také zábava, a pokud na ně správně zapůsobíte, seženete krásné suvenýry za zlomek původní ceny.

Kam na výlet

Pokud jde o přírodní krásy, málokterá země se může s Tureckem srovnávat. Proto také oplývá takovým množstvím přírodních parků – asi nejznámější jsou národní parky Olimpos, Köprülü a Termessos. Kromě toho zde můžete navštívit mořské parky (Alanya), jeskyně (Karain u Antalye), kaňony (Köprülü) a horské vrcholky (Taurus). Ale Turecko, to nejsou jen přírodní krásy. Díky své poloze na pomezí Evropy a Asie je Turecko také kulturní křižovatkou, na které zanechaly dějiny své nesmazatelné stopy. Proto se zde můžete pokochat takovými skvosty, jako je kouzelné město Istanbul a jeho kosmopolitní architektura, amfiteátr v městě Termessos nebo ruiny starověkých měst Efes a Pergamon. Pokud tedy máte týden až dva volna a nevíte kam vyrazit, zamyslete se nad Tureckem a tím, co vám nabízí. A pokud už jste se pro něj rozhodli, ale dovolenou teprve plánujete, využijte nabídku first minute Turecko, díky které si můžete řadu měsíců dopředu vybrat konkrétní místo i čas vaší dovolené, navíc za výhodnější cenu.