Last minute Středomořský region

Last minute Středomořský region

Aktuální last minute zájezdy Středomořský region

Alanya | Alara | Antalya | Belek | Kemer | Manavgat | Side

Dostali jste nečekanou dovolenou na poslední chvíli a teď musíte během pár chvil vybrat místo, které se bude líbit celé rodině? Kde si vy odpočinete při golfu nebo plážovém volejbale, manželka zrelaxuje při nákupech a na masážích a děti se zabaví na pláži či v aquaparku? Pak jste narazili na to správné místo – Tureckou riviéru. Tato pobřežní část Středomořského regionu je plná letovisek, jež vám nabízejí ty nejkvalitnější služby za velice příjemné ceny. I proto je tato oblast tolik oblíbeným cílem last minute dovolených.

Od Alanye po Antalyi

Turecká riviéra se rozprostírá na zhruba 150kilometrovém pásu mezi městy Alanya a Antalya. Pobřeží Středozemního moře je tu plné nádherných písčitých i oblázkových pláží, luxusních hotelů a restaurací, nabízejících vše od klasické evropské kuchyně až po tradiční turecké pochoutky. Ve městech najdete příjemné penziony, kavárny, bary, kamenné obchůdky i bazary plné nejrůznějšího zboží. Koberce, zlato, koření, káva, vodní dýmky nebo keramika, to je jen malý výčet z toho, co si tu můžete pořídit. Nakupovat se dá v Turecku celoročně, pokud ale míříte hlavně za koupáním a opalováním, pak byste měli využít nabídku first minute Středomořský region, abyste měli jistotu, že ve vámi vybraném termínu nebudou ještě ty nejlepší destinace obsazené.

Krásy Středomořského regionu

Na výběr máte ze sedmi hlavních letovisek – Alara, Belek, Side, Antalya, Alanya, Kemer a Manavgat. Každé z nich je něčím specifické, zároveň ale mají i mnoho společného. Obecně se dá říct, že Kemer a Belek patří k těm dražším, ale zároveň luxusnějším, Side a Alanya mají nejlépe zachovalou původní architekturu, Alara je nejvhodnější pro rodiny s dětmi, v Manavgatu je levně a v Antalyi to nejvíc žije. Ve všech ale najdete krásné pláže, širokou nabídku aktivit (potápění, parasailing, tenis, kosmetika, turecké lázně,…) a okolí, které stojí za prozkoumání. Zejména přírodní parky Köprülü a Termessos ve vás zanechají velmi silný dojem, stejně jako ruiny starověkého Perge, divadlo Aspendos nebo amfiteátr v Side. A kdo ví – třeba se po dovolené v jedné z těchto destinací rozhodnete příští rok zase vrátit a poznat další z nich. Dovolená ve Středomořském regionu je totiž nezapomenutelná a rozhodně stojí za to.