Last minute Side

Last minute Side

Aktuální last minute zájezdy Side

Colakli | Kizilagac | Kizilot | Kumkoy | Sorgun | Titreyengol

Hledáte místo, které vám po celý rok nabízí příjemné počasí, kouzelné prostředí, chutnou kuchyni a téměř nekonečné množství aktivit? Místo, kde si moderní vybavení podává ruku s historickými kulisami a kde vás hýčká příjemný a profesionální personál? Pak nepřehlédněte Side. Toto malé městečko v samém srdci Turecké riviéry se vám nezapomenutelně vryje do paměti a vzpomínka na dovolenou v Side vás bude hřát i za chladných zimních večerů. A pokud už budete mít evropské zimy a plískanic dost, v nabídce last minute Side určitě najdete brzký volný termín – navíc za cenu, které nebudete moct uvěřit.

Řím na březích Turecka

Architektura Side je velice zajímavá. Spíše než Turecko připomíná evropské pobřeží řeckých a italských měst - kolonády, akvadukty, lázně a sloupořadí, to vše ve vás vyvolává dojem, jako byste trávili svou dovolenou v Římě, a ne na Turecké riviéře. Tento dojem však trvá jenom chvilku – pouliční prodavači, restaurace, dolmuše a hlavně majestátní panorama pohoří Taurus vás brzy upozorní, že se nacházíte ve zcela jiné zemi. V zemi proslulé čajem, bazary, koberci a zlatem, v zemi na samém pomezí Evropy a Asie. V Side najdete vše, co v každém správném tureckém městě, a k tomu řadu věcí navíc.

Divadlo v oblacích

Asi nejznámější památkou Side je starý římský amfiteátr, který tvoří dominantu celého města. To je ve světě raritou, protože klasické amfiteátry využívaly prohlubní v zemi a byly vykopány směrem dolů. U tohoto amfiteátru byly naopak ochozy vystavěny nad povrchem města, proto mají diváci dojem, jako by seděli v oblacích. Nebeskou podívanou si tu můžete užít zejména v září, kdy se zde koná každoroční festival kultury a umění. V nedalekém Aspendu, který má kapacitu dokonce 20 tisíc diváků, si zase můžete užít festival opery, baletu a filmu. Pokud nechcete o tyto kulturní události přijít a rádi byste během své dovolené v Side poznali také něco z tradičního tureckého folkloru, zarezervujte si na stránkách first minute Side vhodný termín už teď. Ušetříte díky tomu také slušnou část z ceny a tyto peníze budete moct přímo na místě využít na nákup suvenýrů, dárků a dobrot. A ty turecké rozhodně stojí za ochutnání.