Last minute Antalya

Last minute Antalya

Aktuální last minute zájezdy Antalya

Lara

Antalya – last minute

Dostali jste v práci volno na poslední chvíli, chcete si užít dovolenou v teple u moře, ale zároveň i poznat novou kulturu, aktivně se odreagovat a nasbírat zážitky, které vám budou doma všichni závidět? Pak je pro vás ideálním místem Antalya. Toto centrum Turecké riviéry nabízí nepřeberné množství sportovních a kulturních aktivit a jeho okolí je bohaté na historická i přírodní panoramata, která se vám nesmazatelně vryjí do paměti.

Hadrián i Atatürk

Dotyk dějin ucítíte zejména ve Starém městě na každém kroku. Ne nadarmo prohlásil ve 30. letech 20. stol. Kemal Atatürk Antalyi za nejkrásnější město světa. To bylo možná trochu velikášské prohlášení, ale na pobřeží Středozemního moře patří Antalya rozhodně k těm nejzajímavějším místům. Kesik Minare („Uříznutý minaret“), Yivli Minare („Flétnový minaret“), Hadriánova brána, Archeologické muzeum, historický přístav Kaleici,… To vše jsou místa, která musíte vidět. Nemluvě o vodopádu Düdense, který spadá z útesů na okraji města přímo do zpěněných mořských vod.

Koně, lyže, procházky

Poslední, čeho byste se měli v Antalyi bát, je nudná dovolená. Spíše se vám stane, že nestačíte vyzkoušet ani polovinu toho, co byste rádi. Nabídka je tu totiž opravdu široká – pro milovníky vodních sportů (potápění), zvířat (jízda na koni), zimy (lyžování), turistiky (vysokohorské výšlapy), adrenalinu (rafting) nebo prostého odpočinku (pláže Konyaalti a Lara). A zejména vyznavači historie a přírody si zde přijdou na své. Výlety do jeskyní Karain, do soutěsky řeky Köprü nebo k vykopávkové oblasti Perge vám sice zaberou převážnou část dne, ale rozhodně stojí za to. Stejně jako amfiteátry v Termessu a Aspendu. Pokud chcete mít na tyto výlety ideální počasí, využijte možnosti first minute Antalya, kde si můžete vybrat termín dovolené přesně podle svého přání. Pro turistiku a poznávání okolí jsou nejvhodnější měsíce květen, září a říjen, pokud si chcete hlavně užít slunného počasí a odpočinku na pláži, období letních prázdnin je pro vás to nejlepší.