Last minute Fethiye

Last minute Fethiye

Aktuální last minute zájezdy Fethiye

Calis

Moderní letovisko Fethiye se nachází na ruinách starověkého města Telmessos, obklopené tyrkysovými vodami Středozemního moře a borovicovými lesy. K jeho neoddiskutovatelným přednostem patří skutečnost, že nevzniklo uměle, ale má svou historii a původní atmosféru, která odkazuje k pradávné turecké historii. Nejviditelnější stopy tu po sobě zanechali staří Lykové, kteří se zde usídlili zhruba v 6. až 4. stol. př. Kr. Jen díky nim se návštěvníci Fethiye mohou kochat mramorovými hlavami, sarkofágy a hlavně skalními hroby, tyčícími se na úbočí skal přímo nad městem.

Kam jezdí ostrované

Fethiye je hitem last minute dovolených nejen v Čechách, ale i na britských ostrovech. Britové dostali doporučení od těch nejpovolanějších – deníky Times a The Guardian označily Fethiyi za nejlepší turistické centrum světa. A důvody? Nízké ceny, neporušená příroda, průzračné moře, kvalitní služby a zábava pro všechny věkové skupiny. Děti se do sytosti vydovádí v mořských vlnách, teenageři si užijí na diskotékách a při plážovém volejbale, dospělí si vyjedou na výlet do Efesu či Pamukkale a starší ročníky si užijí západ slunce na terase plážové restaurace s hrníčkem kouřící kávy. Není proto divu, že dovolená ve Fethiyi se stává snem mnoha britských rodin.

Na jachtu i na raft

Pláž ve Fethiyi je prostorná a čistá, vstup do vody pozvolný a nabídka plážových aktivit a sportů široká. Pro dovolenou s dětmi ideální prostředí. Ale byla by škoda, strávit celou dobu jen na pláži. Uličky města přímo lákají k večerním procházkám, bazary a trhy zase k nákupům a prohlížení nejrůznějšího zboží. Ani milovníci adrenalinu se ale nemusí bát, že by se tu nudili. Rafting na divoké řece ve vnitrozemí nebo paragliding z hory Mount Babadag jsou jen dvě z mnoha aktivit, kterým se tu můžete věnovat. Pokud si rádi užíváte kouzelných výhledů a panoramat, vydejte se na výlet po okolních ostrovech na palubě jachty. Uvidíte tak Egejskou riviéru z úplně jiného úhlu. A třeba si i vyhlédnete cíl své příští dovolené, který si hned můžete zarezervovat na stránkách first minute Turecko.