Alanya

Informace Alanya

Destinace Alanya

Incekum | Konakli | Mahmutlar | Oba | Okurcalar

Oblíbené hotely first minute

Alanya obecně

Alanya je turecké město se zhruba sto tisíci obyvateli (započítáme-li i periferie, vyšplhá se toto číslo až na čtyři sta tisíc), které leží na jižním pobřeží Turecka a je omýváno vodami Středozemního moře. Díky poloze na samém konci známé Turecké riviéry je vhodné pro prožití dovolené, ve které se spojuje vysoký standard služeb s poznáním pravé turecké kultury a tradic.

Počasí v Alanyi

Nejlepší období pro dovolenou v Alanyi je pro milovníky horkého počasí v červenci a srpnu, kdy se tu rtuť teploměru šplhá až k 37 °C ve stínu. Pro ostatní jsou pak vhodné i měsíce jako je květen, červen nebo září, při kterých se teploty pohybují okolo příjemných 25 – 30 °C. Teplota vody ani v těchto měsících neklesá pod 23 °C, takže koupat se tu dá v podstatě od května až do října. I proto je Alanya častým cílem podzimních last minute dovolených.

Největším lákadlem jsou v Alanyi dvě pláže (obzvlášť Kleopatřina, která se honosí oceněním EU pro nejlepší pláže) a historické centrum města. K tomu patří zejména hrad, opevnění, přístav a tzv. Červená věž. Často navštěvované jsou také zdejší jeskyně. K ubytování v Alanyi slouží především velké hotelové komplexy a bungalovy. Pokoje tu jsou standardně vybaveny televizí, klimatizací a evropskými toaletami.

Po Alanyi je možné se dopravovat lokálními autobusy nebo dolmušemi, které si zastavíte mávnutím. Jízdenka stojí v přepočtu asi 15 Kč. Do vzdálenějších měst (Incekum, Manavgat, Antalye) jezdí pravidelné linkové spoje, v podstatě se dají chytit každé dvě hodiny. Není tedy třeba velkého plánování. Pokud jste plánovací typy, budou pro vás vhodné nabídky first minute Alanya, kde si s dostatečným předstihem vyberete termín i místo dovolené a navíc zájezd pořídíte za velice příznivou cenu.

Alanya naleznete v následujících kategoriích