Středomořský region

Informace Středomořský region

Destinace Středomořský region

Alanya | Alara | Antalya | Belek | Kemer | Manavgat | Side

Oblíbené hotely first minute

Středomořský region je jeden ze sedmi tureckých regionů, nacházející se v jižní části země. Tvoří ho osm oblastí - Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin a Osmaniye. Asi nejznámější a turisticky nejvyhledávanější je kraj Antalya, kde leží také většina nejvyhlášenějších letovisek a resortů. V této oblasti vládne středomořské klima, které přináší dlouhá teplá léta a krátké mírné zimy. Průměrné letní teploty se pohybují okolo 30-35°C a teplota vody v tomto období neklesá pod 23°C, což činí dovolenou ve Středomořském regionu ideální pro odpočinek na pláži a vodní sporty.

Na Turecké riviéře

Nejoblíbenější dovolenkovou oblastí ve Středomořském regionu je tzv. Turecká riviéra, rozprostírající se mezi městy Antalya a Alanya. K dalším známým letoviskům patří Belek, Kemer, Side, Alara a Manavgat. Každé z těchto letovisek nabízí něco jiného. Alanya je historické město se zachovalým opevněním a památkami, které má asi nejblíže k tradičnímu Turecku a kde není příliš draho. Antalya je naproti tomu rušné velké město s dobrým dopravním spojením, letištěm a řadou památek v blízkém okolí. Ceny se také nepohybují nikterak tak vysoko. V Beleku je o něco dražší život, ale zase nabízí luxus, klid, dobré koupání a vyhlášené golfové hřiště. Side je malé poloostrovní město s krásným historickým centrem a širokou nabídkou aktivit, z Manavgatu je to blízko k vyhlášeným přírodním i historickým památkám, navíc je tu levně. V Kemeru se sice neseznámíte s tou pravou tureckou atmosférou, ale jinak je to hezké tiché městečko, vyhlášené svým koženým zbožím.

Za historií i krásnou přírodou

Oblast Středomořského regionu nabízí svým návštěvníkům nespočet zajímavých míst k prohlédnutí. Z přírodních krás se kromě podmořského světa Středozemního moře jedná o pohoří Taurus, národní parky Köprülü, Olympos a Termessos, Kleopatřinu pláž, jeskyni Damlatas nebo ohnivou stráň Chiméra. Historické památky jsou možná ještě zajímavější – amfiteátr v Aspendu, archeologické naleziště Perge, antická města Leartis, Selinus nebo Hamaxia, zbytky římské architektury v Side nebo třeba historické opevnění v Alanyi. A milovníci kultury se také nemusí bát nudy. Každoročně se v této oblasti konají filmové (Antalya), umělecké (Side) i taneční a operní (Aspendos) festivaly. Středomořský region láká k návštěvě celoročně, o čemž svědčí i oblíbenost stránek last minute Středomořský region. Pro ty, kdo chtějí vyrazit v přesně dané období, je pak určena nabídka first minute Středomořský region, kde si vyberou termín třeba půl roku dopředu.

Středomořský region naleznete v následujících kategoriích