Side

Informace Side

Destinace Side

Colakli | Kizilagac | Kizilot | Kumkoy | Sorgun | Titreyengol

Oblíbené hotely first minute

Městečko Side se nachází na jihu Turecka, v oblasti příhodně nazývané Turecká riviéra, na půl cesty mezi dvěma nejznámějšími destinacemi v tomto kraji – Alanyí a Antalyí. Od obou je vzdáleno necelých 80 km a spojení s nimi (i dalšími zajímavými místy v okolí) je zajištěno pravidelnými autobusovými spoji a lokálními dolmušemi. Pro poznávání okolních krás je taktéž možné si pronajmout auto nebo půjčit kolo či čtyřkolku.

Luxus na pozadí historie

Dominantou Side je starý římský amfiteátr, rarita mezi antickými divadly, protože na rozdíl od nich není vyhlouben do země, ale naopak vystavěn do výšky, takže se vypíná nad okolními budovami a je nepřehlédnutelný ze všech koutů města. Celé městečko se rozkládá na malém poloostrově, v jehož centru se nachází historická část, pobřeží je pak poseto luxusními hotely, které poskytují svým návštěvníkům ten nejlepší komfort. Hostům jsou k dispozici tři pláže, dvě oblázkové a jedna písečná, které nabízejí všechno možné, od lehátek a slunečníků přes půjčovny surfů a potápěčského vybavení až po restaurace, kde vám připraví nejčerstvější rybí pochoutky nebo nefalšovanou tureckou kávu.

Zábava v Side

Nabídka aktivit a výletů v Side je velice rozmanitá. Hotely disponují tenisovými kurty, minigolfem, saunami, tureckými lázněmi i neomezeným připojením na internet, takže pokud nechcete, nemusíte areál hotelu vůbec opustit. To by ale byla škoda, protože na pobřeží i v centru města je toho k vidění také celá řada – parasailing, vodní lyže, plážový volejbal, ale i zbytky římské architektury v podobě fontán, brán, sloupoví, akvaduktů a dvou chrámů, zasvěcených bohyni Athéně a zářivému bohu Apollónovi. A když budete mít prochozené celé Side, můžete se vydat na výlet do nedalekého národního parku Köprülü, divadla v Aspendu nebo nejrůznějších jeskyní, kterých je jižní pobřeží Turecka plné (např. Damlatas). Na dovolené v Side tak poznáte celou řadu krásných míst a zažijete spoustu věcí, které jste předtím nezažili – tedy pokud budete chtít.

Side naleznete v následujících kategoriích