Belek

Informace Belek

Destinace Belek

Oblíbené hotely first minute

Turistické centrum Belek leží na pobřeží Středozemního moře, zhruba v půlce cesty mezi Antalyí a Alanyí. Patří k menším střediskům, zároveň ale velmi oblíbeným. To je zapříčiněno především kvalitou zdejšího vybavení, služeb, personálu i pláží. Ty patří k těm nejkrásnějším v Turecku, jsou oceněné modrou vlajkou pro nejlepší pláže. Centrum města je moderní a renovované, parky upravené a vybavené fontánami. Vedle hlavní mešity se nachází dokonce umělý vodopád. Také zde najdete množství obchodů a tržnic, kde si můžete pořídit suvenýry z cest.

Centrum golfu

Zahraniční turisté i místní obyvatelé vyhledávají Belek především pro jeho golfový areál. Ten je v provozu celoročně, nejlepší podmínky zde nastávají okolo května a října, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 25°C a téměř neprší. Tato doba je také ideální pro výlety po památkách (ruiny antických měst Termossos, Perge či Side) nebo do blízkých hor. Ty na jaře úplně rozkvétají a výlet do nich můžete spojit s fotografováním nebo sjížděním divoké řeky. Pokud si chcete užít jarní krásy turecké přírody, využijte možnost rezervace dovolené přes first minute Belek, kde si vyberete konkrétní termín z celoroční nabídky.

Nákupy a gastrohrátky

Stejně jako ve zbytku Turecka i v Beleku je spousta možností nakupování. Tržnice a bazary nabízejí nejrůznější zboží od koření, čaje a kávy až po kožené zboží a zlaté šperky. Navíc si zde můžete koupit spoustu čerstvého ovoce a zeleniny, které chutnají úplně jinak, než po převozu přes půl světa. Turecké pobřeží je také vyhlášené čerstvými rybami. Pokud si na jejich přípravu netroufnete sami, zajděte do některé ze specializovaných rybích restaurací. Kromě ryb jsou Turci také mistři v přípravě masových pokrmů (kebab), čaje a cukrovinek. Dovolená v Beleku se tak dá strávit nejen sportovně či odpočinkově, ale také ochutnáváním nejrůznějších laskominek.

Belek naleznete v následujících kategoriích