Kemer

Informace Kemer

Destinace Kemer

Beldibi

Oblíbené hotely first minute

Kemer je malé městečko ležící na jižním pobřeží Turecka, zhruba 40 km od Antalye. Přímo ve městě žije necelých 15 tisíc obyvatel, s přilehlými vesnicemi se tento počet zhruba ztrojnásobuje. Největší devízou Kemeru je vysoká kvalita ubytování i služeb, kterou oceňují zejména němečtí a ruští turisté, kterých je tu většina. Díky nim je péče o zdejší návštěvníky na velice vysoké úrovni, protože si potrpí jen na to nejlepší.

Za koupáním i výlety

Výhodou Kemeru je blízkost velkého množství nejrůznějších kulturních a přírodních památek. Národní park Olympos, kaňon Göynük, pozůstatky starověkých měst Phaselis a Olympos, skály Ikiz Kayalar, ohnivá stráň Chiméra, ze které tryskají gejzíry zemního plynu, a mnohé další. Pro milovníky turistiky a fotografování velice příhodné místo. Navíc Kemer nabízí klidné prostředí, dvě veřejné písečné pláže, řadu obchodů, kaváren a restaurací, ve kterých seženete nejen normální evropské zboží, ale i tradiční turecké produkty. Kemer je nicméně z letovisek na Turecké riviéře asi to nejméně turecké. Pokud tedy chcete okusit pravou tureckou atmosféru, vyberte si raději Alanyi, Manavgat nebo Side. Pokud se vám ale nechce ani v exotickém prostředí Turecka vzdávat se navyklých evropských standardů, pak je pro vás dovolená v Kemeru rozhodně vhodná.

Stará vesnice

Původní název Kemeru Eski Köy, což v překladu znamená „stará vesnice“, byl na začátku 20. století změněn na dnešní Kemer – tedy „zeď“. Za své současné jméno vděčí zdi, která zde byla vystavěna v letech 1916-17 jako ochrana před záplavami a která je dlouhá celých 23 kilometrů. Pokud budete mít chuť, můžete se kolem ní projít nebo projet na koních. Další projížďka, kterou můžete v Kemeru absolvovat, je na půjčené plachetnici, nebo autobusem do blízkých měst. Na stránkách first minute Kemer si můžete zarezervovat pokoje už několik měsíců předem. Pokud se rozhodujete na poslední chvíli, v nabídce last minute Kemer určitě najdete vhodné ubytování a navíc seženete zájezd za bezkonkurenční cenu.

Kemer naleznete v následujících kategoriích