Antalya

Informace Antalya

Destinace Antalya

Lara

Oblíbené hotely first minute

Antalya – informace

Střediskem tzv. Turecké riviéry je město Antalya. Žije v něm něco málo přes milion obyvatel, převážně muslimského vyznání. Na severu se nad městem tyčí pohoří Taurus, jižní část je omývána vodami Středozemního moře. Teploty se zde v hlavní turistické sezóně (květen – říjen) pohybují okolo 35 °C. Moře je teplé a čisté, k dispozici jsou dvě hlavní pláže (neplacená pláž Konyaalti a zpoplatněná pláž Lara) a řada pláží soukromých. Na všech plážích je možné pronajmout si za mírný poplatek lehátko a slunečník.

Volný čas

Antalyi je k dispozici nepřeberné množství volnočasových aktivit, zejména sportovních. Vyjížďky na koních, potápění, horolezectví a vysokohorská turistika (ideální jsou měsíce červen – srpen, kdy kvetou horské louky a teploty v horách jsou snesitelnější než na pobřeží), golf v blízkém Beleku nebo třeba lyžování v oblasti Saklikent v pohoří Beydaglari. I z těchto důvodů je Antalya navštěvována po celý rok. Pokud tedy dostanete v zimě chuť užít si dovolenou, na které můžete dopoledne strávit na lyžích a odpoledne se povalovat na pláži, není nic snazšího než vyhledat nabídku last minute Antalya a vyrazit. Pokud cestujete s celou rodinou a máte už předem jasno, který termín je pro vás ideální, využijte naopak službu first minute Antalya – pobyt seženete za příznivější cenu a budete mít jistotu, že vámi vybraný hotel nebude obsazen.

Památky a události

Na historické a kulturní památky narazíte v Antalyi takřka na každém kroku. Dominantou a poznávacím znamením města je Yivli Minare, lososově zbarvený minaret ve Starém městě. Druhým známým minaretem je Kesik Minare („Uříznutý minaret“), původně byzantský kostel. Ze 2. stol. n. l. pochází Hadriánova brána, postavená na oslavu stejnojmenné římského císaře. Určitě během své dovolené v Antalyi nevynechejte návštěvu Archeologického muzea (Muzeum Antalye), které obsahuje sbírky pocházející až z doby kamenné. Pokud vás více zajímají zbraně nebo keramika, neměli byste minout Muzeum Kaleiçi. Asi nejvýznamnější kulturní událostí je v Antalyi národní filmový festival Altin Portakal („Zlatý pomeranč“), konající se vždy na podzim. Na něm jsou prezentovány a oceňovány nejlepší turecké filmy za uplynulý rok.

Doprava Antalya

Po Starém městě se celkem bez problémů můžete pohybovat pěšky. Na delší cesty (např. na pláž Lara nebo na autobusové nádraží) je vhodné využít veřejnou dopravu – tramvaj nebo dolmuše (miniautobusy pro šestnáct lidí, jejich cena je v přepočtu zhruba 20 Kč). Využít se dá i taxi, za kilometr si řidiči účtují okolo 35 Kč. Pokud se rozhodnete cestovat do vzdálenějších měst (Side, Isparta, Ankara), musíte se dopravit na hlavní autobusové nádraží na severním okraji města, odkud vyjíždějí pravidelné linky.

Antalya naleznete v následujících kategoriích